EÜTT 18. Tiyatro Günleri Başlıyor

6664Untitled-1[Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun bu sene 18. düzenlediği Tiyatro Günleri’nin programını yayınlıyoruz.]

EÜTT’nin bu seneki çağrısı; ‘amatör tiyatroların arasındaki dayanışma ve paylaşımın artması, ülkemiz tiyatrosuna yeni tartışma alanları açmak, gelişimini sağlamak ve üniversite kültürüne katkıda bulunmak için yapılan bu etkinliğe tüm tiyatro severleri bekleriz’ şeklinde.

7 MAYIS – ÇARŞAMBA

20:00 Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu – ” Persepolis ” Marjene Satrapi’nin aynı isimli çizgi romanından uyarlama

8 MAYIS – PERŞEMBE

12:00 C.B.Ü Mühendislik Fakültesi Tiyatro Kulübü – ” Bahar Noktası ” William Shakespeare

16:00 Ege Tıp Tiyatro Topluluğu – ” Yeni Yasaklar ” Kandemir Konduk

20:00 Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu – “ Görmek “ Jose Saramago’nun aynı adlı romanından uyarlanmıştır

9 MAYIS – CUMA

15:00 Ankara Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Topluluğu Etik Oyuncuları – ” Balkon ” Jean Genet

20:00 Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Tiyatro Topluluğu – ” Kel Soprano ” Eugene Ionesco

10 MAYIS – CUMARTESİ

12:00 Ankara Üniversitesi Fen ve Mühendislik Fakültesi Tiyatro Topluluğu – ” Sezua’nın İyi İnsanı ” Bertold Brecht

16:00 İTÜ Sahnesi – ” Odesa Evine Dön ” Yakovos Kambanellis

20:00 İstanbul Üniversitesi İktisat Sahnesi – ” Palto ” Nikolay Gogol

11 MAYIS – PAZAR

12:00 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tiyatro Topluluğu – “ Kuraldışı ve Kural ” Bertold Brecht

16:00 İTÜ Timis Oyuncuları – ” Başka Bir Düş ” Uyarlama

20:00 İTÜ Timis Oyuncuları Mezunları – ” Oyun Sonu ” Samuel Beckett

12 MAYIS – PAZARTESİ

15:00 Oyun Sonu – ” Masum Katiller ” Doğuş Elden

20:00 Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Tiyatro Topluluğu – ” Rüya Oyunu ” Augustus Strindberg

13 MAYIS – SALI

15:00 Tabib-ül Curcuna – ” Albay Kuş ” Hristo Boytchev

20:00 Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tiyatro Topluluğu – ” Nereye Payidar ” Bilgesu Erenus

14 MAYIS – ÇARŞAMBA

15:00 Abant İzzet Baysal Genç Sanatlar Tiyatro Topluluğu – ” Bu Gün Git Yarın Gel ” Valantine Kataev

20:00 İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezi Sahnesi – ” Japon Kuklası ” Dario Fo – Franca Rame

15 MAYIS – PERŞEMBE

15:00 Sakarya Üniversitesi Tiyatro Topluluğu – “ Kuru Gürültü ” William Shakespeare

20:00 Ankara Tıp Oyuncuları – ” Ayak Bacak Fabrikası ” Sermet Çağan

16 MAYIS – CUMA

15:00 Maltepe Üniversitesi Oyunculuk Bölümü – ” Hayvanat Bahçesi Masalı ” Edward Albee

20:00 DEPO – ” İki Efendinin Uşağı ” Carlo Goldini

17 MAYIS – CUMARTESİ

12:00 Anadolu Üniversitesi Tiyatro Kulübü Yaşayan Tiyatro – ” Asiye Nasıl Kurtulur ” Vasıf Öngören

16:00 Anadolu Üniversitesi Tiyatro Kulübü Tiyatro Poetika – ” İnishmorelu Yüzbaşı ” Martin Mcdonagh

20:00 Cazu Tiyatro – ” Benim Adım Kırmızı” Orhan Pamuk

18 MAYIS – PAZAR

12:00 İTÜ Taşkışla Sahnesi – “ Klakson, Borazanlar ve Bırtlar ” Dario Fo

16:00 Anadolu Üniversitesi Tiyatro Kulübü Özdüşüm Oyuncuları – ” Veronalı İki Centilmen ” William Shakespeare

20:00 Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları – ” Sevgili Doktor ” Anton Çehov – Neil Simon

YER: Ege Üniversitesi Kültür Sanat Evi (Yeşil Köşk Arkası)

Etkinlikler ücretsiz ve biletlidir. Biletler etkinlikten 15 dakika önce Kültür Sanat Evi’nin önündeki standtan temin edilebilinir.

TÜM YAZARLAR >>

TÜMÜ >>